Blaszki i unikalne ozdoby do perfum

31-01-2023
08:59
Mikołaj Buczyński

Rynek perfum rośnie i coraz więcej rozwiązań (w tym opakowaniowych powszednieje). Coraz mniej zadziwia. Jak się wyróżnić? 

 

Jako firma, która przecież specjalizuje się w produkcji perfum na zlecenie, nie możemy narzekać na to, że coraz więcej marek chce mieć w swojej ofercie zapachy. Właściwie, co zrozumiałe, bardzo nas to cieszy.

Podobne opakowania

Perfumy już nie są domeną elitarnych domów mody lub niszowych perfumiarzy. Dzisiaj zapachy znajdują się w ofercie większości marek modowych, często również obuwniczych; perfumy tworzą gwiazdy i influencerzy oraz wszyscy ci, którzy chcą sprawdzić, czy zapachowy biznes jest dla nich. Nawiasem mówiąc – najczęściej jest. Z doświadczenia we współpracy z wieloma klientami wiem, że jeżeli ktoś ma dobry plan, to najczęściej osiąga sukces rynkowy

Finalnie jednak często marki wybierają w miarę podobne rozwiązania, które jednak można różnicować poprzez np. malowanie butelki, grafikę, układ komponentów. Szczególnie, że i tutaj pojawiają się nowe możliwości jak np. malowanie butelki od środka czy jej flokowanie. Powstają (lub stają się bardziej dostępne) nowe huty, nowi dostawcy nasadek; można wyróżnić się opakowaniem (innym niż klapowe). Niemniej dla naszych klientów mamy jeszcze jedną nowość.

Blaszki do perfum

Flakon perfum można zdobić odrobinę mniej standardowo. Tutaj pojawiają się blaszki. Blaszka może być w zasadzie dowolnego kształtu, wielkości (zdarza się, że pokrywa prawie całą ściankę butelki). Blaszka jest oczywiście metalowa, ale może być dodatkowo pokryta 24-karatowym złotem. Możliwe są tłoczenia, wypalenia laserowe, branding. Blaszkę można również zdobić lub wypełniać emalią w różnych kolorach.

Inne rozwiązania dla perfumeryjnych marek własnych

Nieco pokrewne rozwiązania to inne ozdabianie butelek innymi elementami dekoracyjnymi. Można wykorzystać tutaj kamienienie (przytwierdzenie do flakonu lub zawieszenia na maskownicy w formie łańcuszka) a nawet kryształki.


Dla mnie osobiście nowe ozdoby  to duży game-changer, do zastosowania również w przypadku perfum do samochodów czy dyfuzorów zapachowych. I mam nadzieję, że będziemy realizować coraz więcej takich projektów w segmencie private label.