Czy marki własne stoją na straconej pozycji? Polemika w prasie branżowej

16-01-2018
11:21
Mikołaj Buczyński

Marki własne bardzo często przykuwają zainteresowanie konsumentów, dzięki cenie. A co z ich jakością? W najnowszym artykule opublikowanym w opowiadamy o postrzeganiu marek własnych i trendach. Przywołujemy też ważną klasyfikację marek własnych, ukazującą że private label niejedno ma imię.

 

Kolejny raz mieliśmy zaszczyt opublikować artykuł w kluczowym periodyku branży kosmetycznej. W wydaniu nr 4/2017 „Świata Przemysłu Kosmetycznego”, w kategorii rynek, pojawiło się nasze omówienie w kontekście aktualnej pozycji marek własnych.

 

Marki własne są doceniane ze względu na cenę – relatywnie niską w stosunku do konkurencyjnych produktów. Jednakże, mimo niskiej ceny, wciąż możliwe jest uzyskanie odpowiedniej jakości, czasem nawet najwyższej w kategorii. Jakość wynika z przyjętej specyfikacji oraz przyjętej strategii marketingowej. Są marki własne, gdzie najważniejsze jest przywództwo cenowe, ale są też takie, które przed czynnik cenowy przedkładają jakość (i zdarza się wręcz, że cena tych produktów przewyższa produkty konkurencji).

Artykuł AromaParners w "Świat Przemysłu Kosmetycznego"

Artykuł w czasopiśmie „Świat Przemysłu Kosmetycznego” nr 4/2017

Czego dowiaduje się czytelnik?

 

W artykule poruszamy między innymi z zakresów:

  • postrzeganie marek własnych ;
  • klasyfikacja marek własnych ;
  • strategia marketingowa producenta w private label ;
  • rozróżnienie między ceną a kosztem wytworzenia.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

Artykuł jest dostępny on-line pod linkiem: Czy marki własne stoją na straconej pozycji? Polemika ogólna oraz przykład branży perfumeryjnej