IKEA we współpracy z Byredo wprowadza do asortymentu perfumy

28-06-2017
13:12
Mikołaj Buczyński

IKEA – szwedzka marka znana z dokonań w branży meblowej postanowiła wprowadzić do oferty perfumy. Mariaż luksusowego brandu perfumeryjnego z potentatem meblowym to znaczący krok dla branży private label oraz rynku perfum.

 

Jak podaje między innymi serwis NowyMarketing – IKEA podjęła decyzję o rozszerzenia oferty o produkty perfumeryjne – stworzone przy współpracy z luksusową marką Byredo.

 

Perfumy mają pojawić się w ofercie w 2019 roku*.

 

 

IKEA oferuje głównie meble, ale na tym nie poprzestaje

 

 

IKEA znana jest przede wszystkim z oferty mebli. Innowacyjny model biznesowy pomógł szwedzkiej firmie odnieść niesamowity sukces.

 

Jednocześnie, przynajmniej mi, podróż do punktu sprzedaży IKEA kojarzy się z koniecznością skonsumowania sławnych hot-dogów. IKEA oferuje specjały podawane w restauracji lub w bistro. Możemy też zakupić produkty w sklepiku – między innymi kawę czy żywność ekologiczną. Takie rozszerzanie oferty moim zdaniem stanowi ważny wyróżnik marki, a jednocześnie buduje doświadczenie – a zgodnie z ostatnimi trendami marketingu – doświadczenie klienta jest kluczowe.

 

Zgodnie z powyższym nie dziwi dalsza ekspansja marki na polach innych niż asortyment mebli. Jednak decyzja o wprowadzeniu perfum wydaje się być zaskakująca.

 

Czy perfumy od IKEA i Byredo odniosą sukces?

 

 

IKEA będzie współpracować ze szwedzką marką Byredo, która jest znana z luksusowych produktów – perfum czy świeć zapachowych*.

 

Moim zdaniem perfumy IKEA to przełom w private label.

 

Co prawda już od dawna produkty pod marką własną są oferowane w jakości nawet przewyższającej produkty sygnowane marką producencką , a nawet po cenach wyższych niż niektóre marki producenckie. Jednak zapewne niewiele osób pomyślałoby wcześniej, że IKEA zdecyduje się na taki krok – przecież perfumy wydają się być produktem bardzo różnym niż meble.

O wiele częściej perfumy pojawiają się w asortymencie marek modowych (przeczytaj o tym tutaj: Perfumy private label marek modowych  )

 

Wydaje mi się, że perfumy IKEA będą oferowane w przystępnych cenach, a ich jakość przypadnie do gustu nawet wybrednym klientom. Do tego zapewne dojdzie dobra dystrybucja. Perfumy od IKEA i Byredo mogą faktycznie odnieść sukces na rynku.

 

Private label się rozwija, także w branży perfumeryjnej. To cieszy ponieważ ostatecznie zyskuje konsument.

 

 

Bibliografia

 

 

* NowyMarketing, IKEA rozszerza asortyment. Od 2019 marka będzie sprzedawać perfumy Byredo, http://nowymarketing.pl/a/14465,ikea-rozszerza-asortyment-od-2019-marka-bedzie-sprzedawac-perfumy-byredo (dostęp 28.06.2017)