Perfumy samochodowe w ofercie AromaPartners

02-12-2020
13:43
Mikołaj Buczyński

Dzisiaj dużo więcej wymagamy od wyglądu swoich aut – zauważalnie rozwija się więc rynek kosmetyków samochodowych. Naturalnie wciąż ważny jest zapach – i tutaj pojawiają się perfumy.

 

Polska staje się dojrzałym rynkiem i coraz bardziej zamożna gospodarką. Nic więc dziwnego, że przykładamy wagę nie tylko do tego „co”, ale i „jak”. Rzecz ta tyczy się również motoryzacji. Już nie wystarczy myjnia – teraz potrzebny jest detailer, który nie tylko samochód profesjonalnie (i co ważne – ręcznie) umyje, ale i położy wosk czy powłokę ceramiczną, a niekiedy wykonana polerkę lakieru.

 

Detailing obejmuje również pielęgnację wnętrza pojazdu – fotele są czyszczone profesjonalną chemią, a czasem wręcz malowane od nowa. Plastiki są wybłyszczane, dywaniki prane. Kiedy już samochód wygląda jak nowy – przychodzi czas na perfumy.

 

Zapach w samochodzie być musi

 

Lubimy się otaczać zapachami, zapach zupełnie zmienia odczucia z jazdy. Dlatego też nie dziwią sukcesy dotychczasowych standardowych rozwiązań – choinek zapachowych czy dyfuzorów, które mocujemy na kratkę nawiewu.

Wiele osób (w tym ja) nie lubi jednak niczym zaburzać estetyki wnętrza. Potrzebny jest wtedy niewidzialny sprzymierzeniec, który spełni tę samą funkcję co np. wspomniane choinki.

 

Coraz liczniej pojawiają się na rynku perfumy do aut. Kilka psiknięć (najlepiej na dywanik lub inne faktury, które absorbują zapach i nie niszczą się pod wpływem alkoholu) i możemy się cieszyć zapachem kilka dni, a nawet dłużej.

 

Subiektywna opinia

 

Jako, że na początku sami testujemy nasze perfumy, również samochodowe, wypróbowałem oczywiście produkt u siebie. Już od ponad tygodnia jeżdżę z szyprowym, drzewnym zapachem, który tak długo utrzymuje się po jednej aplikacji. A to nawet nie była najwyższa możliwa jakość. Sam zapach, jak to perfumy, uwalnia kolejno swoje nuty – najpierw głowy, potem serca, aby na końcu ukazać swoją bazę.

 

Przyznam szczerze więc, że sam jestem użytkownikiem naszych perfum samochodowych i raczej się to nie zmieni. Zapach też mi się pewnie nie znudzi bo ten można wymieniać, kiedy mamy kilka flakonów.

 

Dla jakich marek zapachy do aut?

 

Podczas, gdy standardowe perfumy są świetnym sposobem na rozszerzenie asortymentu marek modowych, kosmetycznych, hotelowych czy jubilerskich… właściwie marek z większości branż, tak te samochodowe pasują raczej do branży motoryzacyjnej.

 

Perfumy samochodowe na pewno znajdą swoje miejsce wśród asortymentu producentów chemii samochodowej czy studiów detailingu. Mogą też stanowić ofertę marek aut lub kojarzących się z motosportem.

 

Podsumowanie

 

Perfumy samochodowe to kolejna, niezwykle ciekawa nisza, która rozwija się wraz z rynkiem detailingu i kosmetyki samochdowej. Ten rynek odnotowuje wzrosty i nie sądzę, żeby to się miało zmienić. Lubi swoje samochodowy i lubimy jak dobrze pachną.

 

Jeżeli chcesz wprowadzić do oferty własne perfumy do aut – skontaktuj się z nami.