Perfumy private label – mgiełki zapachowe

28-06-2018
12:43
Mikołaj Buczyński

Mgiełki zapachowe stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w sezonie letnim. Odświeżają i pozostawiają aromatyczną poświatę. Są często tańsze niż klasyczne perfumy, co pozwala na poszerzenie grupy docelowej. Co ważne, te produkty również są wytwarzane pod marką własną.

 

Mgiełki zapachowe są nazywane również mgiełkami do ciała lub też w języku angielskim – Body Mist. To niezwykle popularny w okresie letnim kosmetyk. Z reguły na ten produkt decydują się kobiety, ale są także zapachy przeznaczone dla mężczyzn. Przeważnie są rozlewane do plastikowych butelek, co jest szczególnie doceniane przez płeć piękną.

Ze względu na niższą cenę oraz niższą intensywność od perfum czy wód toaletowych, mgiełki do ciała są często wybierane przez młodsze kobiety, dla których jest to produkt wręcz idealny. W mgiełkach do ciała znajdziemy całą paletę zapachów. Jednak ze względu na specyfikę produktu, najczęściej będą to kompozycje oparte na świeżych akordach kwiatowych i owocowych.

 

Mgiełki zapachowe a perfumy

 

Jak zapewne wiesz, perfumy, jako wyraz w języku potocznym, to zbiorcza klasyfikacja. W jej skład wchodzą takie produkty jak, m.in.: wody kolońskie, wody toaletowe, wody odświeżające, wody perfumowane i perfumy sensu stricto. Gdzie w tej klasyfikacji ulokować mgiełkę zapachową?

 

Klasyfikacja perfum

Wody perfumowane, wody toaletowe czy wody kolońskie – to wszystko są perfumy. Perfumy sensu stricto, zależnie od przyjętej klasyfikacji i norm nazewnictwa, to produkty, które mają minimum 20 % stężenia kompozycji zapachowej.

 

Mgiełka do ciała, co do zasady, będzie wodą odświeżającą, którą nazywamy także  Eau Fraîche (francuskie nazwy bardzo często spotkamy na produktach znanych projektantów). To oznacza, że stężenie kompozycji zapachowej będzie wynosiło najczęściej do 3 %.

Jednak, co zawsze wskazuje, dwa produkty perfumeryjne, przy takim samym zaperfumowaniu, mogą mieć zupełnie różne intensywność i trwałość. Dlaczego? O tym przeczytasz w na blogu, w poście o faktach i mitach w produkcji perfum.

 

Mgiełki zapachowe – produkcja private label

 

Mgiełki do ciała można oczywiście produkować pod marką własną. To znaczy, że wystarczy że masz pomysł i chęć stworzenia własnego produktu, a jeżeli chodzi o fabrykę i produkcj – możesz zdać się na outsourcing.  Również w kwestiach prawnych.

Mgiełki zapachowe mogą być „przedłużeniem” asortymentu aktualnej linii produktów perfumeryjnych (na przykład wód toaletowych). Mogą być też zupełną nowością w ofercie marki. Jeżeli masz pomysł i chcesz wcielić go w życie – koniecznie do nas napisz.