Producent perfum w czasach pandemii – dalej działamy

03-07-2020
11:29
Mikołaj Buczyński

Żyjemy, działamy i realizujemy zamówienia. Jesteśmy producentem perfum od ponad 20 lat – i możemy powiedzieć, że ta pandemia to jeden z największych kryzysów, z jakimi się mierzyliśmy. Ale idziemy dalej. Co się zmieniło?

 

Początek zaskoczył nas wszystkich. Czyli naszą firmę, mnie, Ciebie. Nagły lock-down okazał się zabójczy dla gospodarki. Niektóre firmy musiały ogłosić upadłość. Inne, chociaż działały, nie miały pewności co będzie dalej – więc też ostrożnie podchodziły do inwestycji. Poszybowała też cena alkoholu, dochodząc do nawet 15 zł za kilogram, co do tej pory było nie do pomyślenia. No i ciężko było z dostępnością. A jak jest teraz, kiedy już wszystko się w miarę ustabilizowało?

 

Alkohol dostępny, ale trochę droższy

Już zakończył się ten „boom” na skażony etanol. Konsumenci nie kupują już na potęgę płynów do dezynfekcji więc, jak wychodzi z praw ekonomii, spadła cena na alkohol. Wciąż jednak utrzymuje się na lekko wyższym poziomie. Lekko wyższym, bo już teraz kupuje się po 5-6 zł netto. Czasem taniej. No i w końcu alkohol jest dostępny, chociaż to też zależy od sposobu skażenia. Finalnie nie ma to wielkiego znaczenia jeżeli chodzi o cenę jednostkową produktu.

 

Różnie z terminami

Z jednej strony dostawcy butelek perfumeryjnych czy nasadek mają więcej luk produkcyjnych więc realizacja dostaw przebiega szybciej. Z drugiej strony  – nie zawsze. Jak wspomniałem – niedawno wszyscy kupowali na potęgę płyny do dezynfekcji. My również je produkowaliśmy. W każdym razie poskutkowało to brakiem niektórych  komponentów jak na przykład atomizerów plastikowych do butelek PET. A takie często się używało do mgiełek zapachowych.

 

Powoli rynek wstaje z kolan

Firma już aż tak nie boją się jutra (co zresztą było uzasadnione) i powoli zaczynają inwestować – również w perfumy. Z tego oczywiście się bardzo cieszymy. Zresztą zawsze się cieszyliśmy ponieważ to co nas cechuje to właśnie radość z pracy z Klientami. Mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej – nie tylko na rynku perfumeryjnym, ale i na ogólnym.

 

Reasumując: jeżeli myślałeś o stworzeniu własnej marki perfum – wciąż jesteśmy dla Ciebie.