Dlaczego mówimy dobrze o konkurencji? 3 główne powody

14-07-2017
12:01
Mikołaj Buczyński

Słyszy się często, że o konkurencji nie należy mówić źle. Ale żeby od razu mówić dobrze? Nam się zdarza pozytywnie wspominać o rynkowych rywalach. Ma to swoje mocne podstawy w naszej strategii.

 

Na rynku dzieje się czasem tak (chociaż póki co szczęśliwie nie w sektorze perfum pod własną marką), że jedna firma krytykuje drugą. Są nawet stosowane działania propagandowe, które mają na celu oczernienie konkurencji.

 

My nie tylko tego nie pochwalamy. Wręcz działamy odwrotnie – jeżeli konkurencja robi coś dobrze nie boimy się tego przyznać.
Ostatnio pisałem o nowych perfumach jakie mają być owocem współpracy IKEA z Byredo – ponieważ jeżeli może to być ważne dla naszych czytelników i klientów – warto dostarczyć odpowiednią treść.

 

Pisałem też o nowym biznesie MLM oferującym produkty perfumeryjne.

Jednocześnie wspominałem o nowoczesnym wzornictwie wpasowującym się w trendy rynkowe oraz o estetycznym systemie identyfikacji wizualnej marki Prouvé. Nadmieniłem, że prawdopodobnie jakość produktów będzie wysoka.

 

Dlaczego stosujemy taką strategię?

 

Chcemy być najlepsi

 

Chcemy, aby klienci wybierali naszą firmę nawet znając innych producentów perfum pod marką własną.

Jeżeli konkurencja robi coś dobrze– nie boimy się o tym powiedzieć. Dlaczego? Ponieważ sami również mamy doskonałą ofertę i zawsze chcemy naszym klientom najlepsze rozwiązania.

 

Równocześnie rozwijamy swoją ofertę, poznajemy nowych dostawców i szkolimy się, aby dawać klientom wartość dodaną i oferować najwyższą jakość usług na rynku private label.

 

Rzetelność jest kluczowa

 

Prowadzimy blog poświęcony perfumom oraz branży private label. Jest to blog firmowy. Jednak wiemy, że czytelnicy poszukują treści merytorycznych, a nie reklamowych. Równocześnie wierzymy, że rzetelność i uczciwość jest podstawą biznesu.

 

Dzielimy się z klientami realną wiedzą. Jeżeli ta wiedza dotyczy w jakimś stopniu konkurencji – nie umniejszamy jej zasług.

 

Nasi klienci mają obszerną wiedzę

 

Chcemy, aby nasi klienci i czytelnicy odwiedzali nas jak najczęściej. Wiemy jednak, że istnieje wiele źródeł wiedzy.

 

Nasi klienci przed podjęciem współpracy z wybranym producentem perfum private label zapoznają się ze stronami internetowymi wielu firm produkcyjnych oferujących produkcję perfum pod marką własną. Przeglądają materiały reklamowe. Wiedzę zdobywają także poprzez odpowiedzi na indywidualne pytania kierowane do potencjalnych kontrahentów.

 

Nie ma nic do ukrycia.  Istnieje wielu producentów perfum private label. I swoją pracę wykonują dobrze – tworząc świetne produkty dla marek czy indywidualnych przedsiębiorców.

Tym bardziej się cieszymy, kiedy klienci mając pełną wiedzę o rynku – wybierają nas. Będziemy dawać z siebie wszystko, aby klienci dostawali najlepszą jakość usług, dobre ceny i profesjonalną obsługę.

 

Podsumowując: dlaczego nie boimy się mówić dobrze o konkurencji? Ponieważ rozwijamy się nie poprzez negowanie konkurencji, a poprzez stałe zmierzanie do góry.