Marketing sieciowy MLM a private label

11-07-2017
15:07
Mikołaj Buczyński

Na rodzimym rynku zapewne będzie coraz więcej biznesów marketingu sieciowego. Często kluczową pozycją w asortymencie są perfumy. Czy jest jeszcze miejsce na tym rynku?

 

Jak można przeczytać na stronie portalu Alterbusiness.info na polskim rynku swoje miejsce znaleźć będzie chciał nowy biznes marketingu sieciowego. Prouvé to nowy brand, który w asortymencie posiada między innymi środki czystości i oczywiście perfumy*.

 

Pierwsze spojrzenie na markę Prouvé.

 

Wejdźmy na stronę internetową marki.** Kompozycje zapachowe użyte w perfumach pochodzą z francuskiego Grasse.  Opakowania produktów są zgodne z całościową identyfikacją wizualną – zgodną z minimalistycznymi trendami, przejrzystą i spójną. Na uwagę zasługuje dopracowany katalog i angażujący tekst marketingowy.

 

Minimalistyczny i „czysty” design to rend, który wydaje się mieć zastosowanie także w ostatnio omawianych na blogu AromaPartners perfum IKEA tworzonych we współpracy z Byredo.

 

Jak jest z jakością zapachów? Wierzę, że jakość jest na wysokim poziomie. Współpracuję z klientami przy tworzeniu perfum private label i wiem, że mariaż dobrej ceny i świetnej jakości jest jak najbardziej możliwy.

 

Co to oznacza dla Ciebie?

 

Wciąż można działać na rynku perfumeryjnym i starać się mocno ten rynek eksploatować. Zaryzykuję stwierdzenie, że są wręcz pewne nienasycone nisze. Można podążać za trendami i tworzyć produkty nawiązujące do ekologii i natury. Przykładem będzie stosowanie etykiet (naklejanych na flakon) z forniru drewnianego czy drewnianych nasadek. Można również postawić na wspomniany minimalizm.

 

Możesz sam stworzyć system MLM – nawet nie posiadając fabryki

 

Produkty dla marketingu sieciowego są także tworzone w sektorze private label. My również tworzyliśmy dla klienta wody toaletowe właśnie do MLM.

 

Oczywiście to tylko jedna z opcji. Jeżeli tworzysz perfumy pod marką własną możesz je sprzedawać w różnych systemach: poprzez wstawianie do drogerii, sprzedając do hurtowni czy poprzez portale aukcyjne.

To Twój biznes.

 

PS. Wpis nie jest sponsorowany w żaden sposób. Chcemy po prostu, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z informacjami z branży perfumeryjnej i private label.

 

Bibliografia: